Öyleyse Fukin Tuned tam ihtiyacınız olan şey. Modern araçların eskisi gibi fiziksel gaz kelebeği kabloları bulunmaz; Modern arabalar ve pikaplar elektronik kelebek kontrol sistemi (ETC) kullanır. Bu aracınızın beyninin gaz kelebeğinizi kontrol etmesi demek. Elektronik gaz kelebekleri ile artık gaz pedalınızın ne kadar hızlı çalışacağını kontrol etmenize gerek yok.

Üreticiler tüm müşterilerini memnun etmek adına "tek beden olsun hepsine uysun" mottosunu kullanır. Biz bunun tamamen bir saçmalık olduğunu düşünüyoruz; Her sürücü aynı değildir, o halde neden tüm gaz kelebeği haritası aynı olsun? Fukin Tuned tam bu noktada ortaya çıkıyor! Fukin Tuned sürücülere hak ettikleri gaz kelebeği haritası özelleştirmesini sunar. 36 hassasiyet ayarı ve Anti-Hırsız modu ile, Fukin Tuned aracınızın performansını ve güvenliğini arttırmayı, ayrıca keyif ve gönül rahatlığını garanti eder.

Fukin Tuned Nasıl çalışır?

Günümüzde üretilen araçlar, teknolojik olarak daha gelişmiş oluyor. Daha önce mekanik olarak kontrol edilen sistemler artık araçların bilgisayarları tarafından yönetiliyor. Bu yeni teknolojilerden biri de, daha önce gaz pedalını gaz kelebeğine mekanik kabloların yerini otomotiv teknolojisi olarak yerini alan Elektronik Gaz Pedalı Kontrolü'dür (ETC). Tipik bir kablolu gaz pedalı sisteminin 3 ana bileşeni vardır: (1) Gaz Pedal Modeli, (2) Elektrik motoronu açıp kapatan gaz kelebeği valfı, ve son olarak (3) Güç aktarım/ motor kontrol sistemi (PCM/ECM). Bu sistemler araç pedalına daha fazla esneklik, ağrılık azalması ve yakıt ekonomisinde iyileştirmeye olanak sağlar. Ancak Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol sistemlerinin (ETC) limitleri vardır.

Elektronik gaz kelebeği kontrolünün en büyük dezavantajı, üreticinin ayarları nedeniyle gaz tepkimesinde önemli ölçüde gecikme yaratmasıdır. Bu kontrol sistemi gaz kelebeği gövdesinin ne kadar ve hangi hızda açılacağını belirler. Yani gaz pedalınıza sonuna kadar bastığınızda bazı üreticilerin gaz kelebeği gövdesini %80 oranına kadar açılır ve bunu sistemin en uygun düşündüğü hızda açar. ETC araçlarda hızlanma bu şekilde sınırlandırılır ve kontrol edilir. Aracınızın gaz pedalına ne kadar hızlı basarsanız basın, mühendislerimizin ifadesiyle; gaz kelebeği yanıt vermekte yine de gecikme olacaktır.

Fukin Tuned bunun için tasarlandı! Fukin tuned direkt olarak gaz pedalında bulunan  Gaz Pedalı Konum Sensörüne (PPS) takılır. Fukin Tuned PPS'den aldığı verileri 1000 kata kadar daha hızlı bir şekilde aracın beynine ve gaz kelebeği gövdesine gönderir. Bunu yaparak, Fukin Tuned size gaz pedalınızdaki gecikmeyi ortadan kaldırmayı ve motorunuzun daha hızlı tepki verme imkanı sunar. Yaşatacağı fark benzersiz!

SEE IT IN ACTION

Denemek mi istiyorsun? İşte mobil uygulamamız ve FT modları!

1-) Geçmek istediğin moda tıkla.

2 -) "+" ve "-" butonları ile hassasiyeti ayarla.

Fukin Slöw

Gaz kelebeği hassasiyetini herhangi bir nedenden dolayı azaltmak istersen, aradığın çözüm burada. Bu ayar, %20'ye kadar daha az yakıt tüketerek buzulları, balinaları ve penguenleri koruyan yeşil bir ortam için tasarlanmıştır. Bu ayar seni daha hızlı yapmayabilir ancak daha iyi çekiş kontrolü sayesinde aracını tozu dumana katabilirsin. Ayrıca, deneyimsiz veya kafası karışık olan birine aracını emanet etmek zorunda kalırsan, vale modu olarak kullanarak aracını koruyabilirsin.

Fukin Cruise

Performans yolculuğun burada başlıyor. Günlük sürüşlerin için mükemmel olan tek ayar. Çoğu FT kullanıcısı, araçlarının fabrikadan çıktığı gibi olmasını beklerken, bu ayar sana nostaljik gaz kelebeği kablosu hissiyatını yeniden yaşatıyor. Klasik bir tarza sahip olmak ve trafikte sıradan insanların arasında kaybolmak için en iyisi.

Fukin Fast

Fukin Tuned aracınızın stok değerlerine kıyasla %70 oranında daha hızlı sinyal gönderir. O yüzden varış noktasına tam performans ile varmadan önce sıkı tutunun. Bu muhtemelen şehir içerisindeki sürüş açısından senin için en iyisi.

Fukin Send It

Fukin Tuned deneyimine hoş geldin. Bu mod, seni diğer sürücülerden ayıracak ve yüksek performansla tozu dumana katmanı sağlayacak. Uzun yolculuklarda tercih edeceğin bir ayar olduğuna eminiz.

Hangi FUKIN TUNED ürününü kullanmalıyım?

Aracının modelini seç ve uygun FT cihazını bul!

Daha seri bir araç mı istiyorsun? Hemen aracına uygun Fukin Tuned modelini seç ve satın al.